File-explorer-windows

تغییر آدرس File Explorer در ویندوز 8 و 10

File Explorerیکی از ویژگی های خوب ویندوز است که میتوانید با کمک آن به فایل ها و مسیرهای پر کاربردتان دسترسی داشته باشید. به طور پیش فرض اگر روی File Explorer در نوار Task bar کلیک کنید، پنجرهٔ Quick access یا به اصطلاح فارسی  پنجرهٔ «دسترسی سریع» به نمایش در می‌آید.

در پنجرهٔ Quick access، می‌توانید فهرستی از فایل‌ها، پوشه‌ها و درایوهایی که به این گزینه (Quick access) اضافه کرده‌اید را مشاهده کنید.

همچنین با باز شدن پنجرهٔ «دسترسی سریع» امکان مشاهدهٔ فایل‌ها و برنامه‌هایی که اخیراً باز و اجرا کرده‌اید را در قسمت Recent files خواهید داشت.

windows_10_explorer-logo

windows_10_explorer-logo

اما اگر به این پنجره علاقه‌ای ندارید، می‌توانید مسیر File Explorer را به This PC (مای کامپیوتر) تغییر دهید. برای این کار می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

File-explorer-windows-10-8

File-explorer-windows-10-8

تغییر مسیر فایل اکسپلورر از Quick access به This PC :

ابتدا باید به محیط Folder Option مراجعه کنید.

نکته: برای باز کردن فولدر آپشن، کافیست Windows Explorer را اجرا کرده و به سربرگ  View بروید. در آنجا روی گزینهٔ Option در سمت راست پنجره کلیک نمایید تا Folder Option باز شود.

File-explorer-windows-10-8

File-explorer-windows-10-8

اکنون در محیط Folder Option، به سربرگ General بروید. و روی کادر کرکره ای در مقابل گزینهٔ Open File Explorer To کلیک کنید و گزینهٔ This PC را انتخاب کرده و Ok کنید.

File-explorer-windows-10-8

File-explorer-windows-10-8

با این کار هرگاه در نوار وظیفه ی ویندوز روی آیکون File Explorer کلیک کنید، به جای پنجرهٔ Quick access، This PC یا همان مای کامپیوتر باز خواهد شد.

نکته: استفاده از تمام امکانات ویندوز اگر تبدیل به عادت شود میتواند در انجام بهتر کارها به ما کمک کند به طوری که کارها و فعالیت های ما مرتب و منظم و دسترسی ها سریع تر انجام میشود! به طور مثال همین فایل اکسپلورری که ما مسیر پیش فرض آن را تغییر دادیم، میتواند تمام فایل هایی که برای دسترسی به آنها هارد را زیر و رو می کنیم، در پنجره ی دسترسی سریع (Quick access) به راحتی در اختیار ما قرار دهد! البته به شرطی که آن پوشه ها و مسیر های پر کاربرد را به کتابخانه (Windows Library) ویندوز اضافه کرده باشیم (آموزش تنظیمات در سایت قرار میگیرد). آن وقت است که برای دسترسی سریع به کتابخانه روی File Explorer کلیلک میکنیم تا به آسانی به فایل های پر کاربرد روزانه دسترسی پیدا کنیم. به همین دلیل مایکروسافت این مسیر را به طور پیش فرض برای File Explore قرار داده است!

در آموزش بعدی، به معرفی سایر گزینه‌های Folder Option خواهیم پرداخت.


لطفاً در صورت استفاده از آموزش‌ها و مطالب اختصاصی وب سایت «پی سی اید»، منبع را ذکر نمایید. با تشکر

ایمیل نظرات: Pcaid.ir@gmail.com

ایمیل مدیریت: info@pcaid.ir

آدرس سایت: www.pcaid.ir

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *